fbpx

Іноді трапляється, що громадянин не знає, як потрібно вираховувати коридор візи. Ця проблема з’являється після того, як людина використовувала всі дні перебування на території іншої країни. Та й що таке візовий коридор? Давайте заглибимося в цю тему детальніше.

Коридор – фактично «термін придатності». Протягом цього часу ви не можете перебувати в країні більше, ніж дозволено. Наприклад, ви оформили візу в шенгенській зоні з цифрами 90/180, розраховану на неодноразове відвідування. Це говорить про те, що поки вона діє, ви можете перебувати на її території не більше 90 днів. Таким чином, 180 днів – це загальний термін придатності візи (коридор), а 90 днів – це період, протягом якого вам дозволено перебувати в Шенгені.

Коридор буває двох різновидів: шенгенським( на даний час шенгенські візи відкриваються в Чехію) і національним(такі візи зараз видає Польща: D05a,D05b та D06) . Кожен з них має певні особливості.


Візовий коридор шенгенської візи

Відмінна риса шенгенської візи полягає в тому, що громадянин іншої держави має право перебувати в будь-якій країні, яка ратифікувала Шенгенську угоду, не більше 90 днів на кожні 180 днів. Таким чином, якщо ви оформили документ 90/360 або ж шенген на п’ять років, коридор становить 180 днів, з яких ви половину зможете перебувати на території держави.

Увага! Візовий коридор шенгенської візи починається з того часу, як ваша нога вперше стала на територію країни. Якщо ви відстежуєте час свого перебування в шенгенській зоні, і на протязі 180 днів (далі будемо говорити для простоти – півроку) ви вже пробули 90 днів, то відвідати країну ви не зможете. Якщо ж, наприклад, ви набрали 70 днів, то ще 20 можете ходити по вулицях країн Шенгену. Ці нові правила, запроваджені в 2013 році.

Якщо ви оформили нову візу, а термін попередньої ще не закінчився, то коридор і дозволений час перебування рахується в сумі.


Коридор національної візи

Національна віза – це та, термін якої складає 91 день та більше. Вона може тривати до року. Велика частина проблем з’являється при оформленні робочої національної візи. Постає питання, що робити, коли днів перебування вже не залишилося, але коридор зберігся. Ось цей випадок опишемо детальніше.

За національною візою для роботи за кордоном – коридор становить один рік з моменту, як людина вперше в’їхала в країну. Основне правило для робочої візи – не більш ніж шість місяців перебування на кожен рік. І це правило описує більшу частину випадків, які з’являються у людини, яка вирішила з’їздити в іншу країну.

Увага! Якщо Ви не використали всі дні перебування по національній робочій візі, то можна відкрити візу на залишок днів – шенгенську ( до 90 днів) або національну (91+ і так, можна просто повну 180-денну візу раніше,скориставшись невикористаними днями попередньої )


Як оминути візовий коридор (якщо потрібно терміново виїхати)

Його можна прибрати наступними способами:

 • Виготовлення нової національної візи з іншою метою перебування
 • Виготовлення будь якої шенгенської візи: гостьової, туристичної та інших (але тоді Ви маєте право лише перебувати на території іншої держави,але не працювати)
 • Виготовлення національної візи іншої країни (наприклад Литви)

Існує ще четвертий варіант – біометричний паспорт. Після завершення дії національної візи, Ви можете виїхати з шенгенської зони та знову в’їхати на 90 днів.

32 thoughts on “Візовий коридор: запитання – відповіді

 1. +380953911108 says:

  Добрий день,в мене таке запитання якщо я зараз перебуваю закордоном на біометричному паспорті,і якщо закінчився срок біометрії на 3 місяці,чи після того можу я через тиждень два знову їхати за кордон на польській візі.?

  • Yourcountry says:

   Доброго дня! Так, за польською національною візою Ви можете знову виїхати до Польщі.

 2. Оксана says:

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо я робила чеську трьох місячну візу на біометричний паспорт, чи можу я по закінченні терміну дії візи їхати по біометрії до Чехії?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня. По закінченню терміну дії візи у Вас коридор, рівно стільки днів, скільки Ви перебували в Шенгензоні. Це означає, що по біометрії чи по візі типу С Ви не можете виїжджати в країни Шенгену поки не закінчиться термін Вашого коридору.
   Ви можете виїжджати по національній візі (180 днів) або по інших видах віз окрім, звичайно, типу С.

 3. Сергій says:

  Доброго дня скажіть будь ласка! Якщо я перебував в Польші по біометр паспорту 3 міс. А потім одразу хочу робити Чеську візу на 3 міс на біометр паспорт, чи краще на звичайний паспорт вже робити візу? Допоможіть будь ласка з таким питанням. Дякую

  • Твоя країна says:

   Доброго дня. Польща входить в перелік країн Шенген зони. Відповідно, так, як Ви перебували 3 місяці в Шенген зоні у Вас коридор, який необхідно перечекати. Так, як трьохмісячна віза типу С прирівнюється до біометрії, то Вам відкриють візу не раніше ніж за 90 днів після повернення з Польщі.
   На разі рішення, або перечекати коридор 3 місяці та протягом цього часу можете готувати документи для подачі у візовий центр на отримання Чеської візи на 90 днів.

 4. Наталія says:

  Доброго дня. Я перебувала і працювала в Фінляндії по біометрії з 6.06.19 по 3.09.19 чи можу я їхати в Польщу через місяць знову по біометрії як турист? Чи я повинна чекати коридор?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Наталія.
   Ви перебували в Шенген зоні рівно 90 днів. Ви не зможете виїхати ні по біометрії, ні по візі, поки не пройде коридор 90 днів.
   Протягом пів року Ви маєте право перебувати в Шенген зоні виключно 90 днів.
   Тобто, Ви зможете виїхати не раніше, аніж 3.12.2019

 5. Ілля says:

  Доброго вечора. Якщо я заїхав на територію Чехії по біометріії і хочу виїхати за декілька днів чи зможу я в’їхати по чеській візі

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Ілля. Так, звичайно, можна в’їхати по Чеській візі.
   Якщо це віза типу С на 90 днів, то відніметься рівно стільки днів з терміну дії візи, скільки Ви перебували в Чехії (або в будь-якій іншій країні Шенген зони) по біо паспорту.

 6. Kristian says:

  Добрий день. Проконсультуйте будь ласка. Якщо я перебував 3 місяці в Словаччині по біометрії,то можу я по поверненню в Україну зробити польську робочу візу одразу їхати в Польщу чи туж Словаччину?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Крістіан.
   Так, одразу ж по поверненню Ви можете почати виготовляти Польську робочу візу типу D (національна віза) та після її отримання виїжджати в Польщу, не очікуючи коридору.
   Але зауважте, що легально по цій візі Ви можете працювати тільки на території Польщі.

 7. Олена says:

  Доброго дня !
  Була віза польська , потім одразу чеська .Чи можу я зараз відкривати знову польську візу , коридор вже вийшов польської візи

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Олено.
   Так, звичайно. Якщо, у Вас була віза D05A та минуло 365 днів з моменту першого в’їзду на територію Польщі по робочій (Польській) візі, з цього ж моменту Ви можете в’їжджати до Польщі з новою візою D05A на 180 днів.

 8. Тарас says:

  Доброго дня. Якщо у мене віза на 82 дні, для перебування в Чехії з 23.08 по 12.11. При тому що ми в’їхали 09.09. чи можу я перебувати на території Чехії довше чим по 12.11. наприклад, по 20.11 так як це буде менше 90 днів?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Тарас.
   Якщо у Вас біометричний паспорт, то Ви можете перебувати в Шенген зоні до 90 днів.
   Працювати легально Ви можете тільки до 12.11.
   Якщо у Вас закордонний паспорт старого зразка Ви можете перебувати у Шенген зоні виключно по візі та Вам необхідно виїхати до закінчення терміну дії візи.

 9. Віра says:

  Чи можу я зараз зробити шенген візу не на використані дні,якщо я з січня мала національну візу і використала з неї тільки півтори місяці?ібула по біометрії з травня всі дні?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Віра.
   Для вирішення вашого питання, потрібно бачити всі ваші перетину кордону і Вашу національну візу.
   Залиште Ваші контактні дані і ми зв’яжемось з Вами по вирішенні Вашого питання.

 10. Марина says:

  Доброго дня. Підкажіть, бцдь ласка, якщо я виїжджаю в Польшу по безвізу на 90днів, то чи можу я після закінченні цього терміну, повернувшись в Україну, одразу подаватись на візу і виїхати раніше, ніж через 90днів?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Марино.
   На яку саме візу Ви хочете подаватись одразу після повернення із Польщі?

 11. Руслана says:

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, я працювала в Чехії на шенгеській візі, але всього лише 2 місяці, тобто у мене залишається ще 1 місяць. Термін візи закінчується у вересні, а я хочу виїхати за кордон в тур на біометрії в жовтні, чи можу я це зробити якщо вже закінчився термін? Чи я ще маю 1 місяць в запасі?)

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Руслана.
   В Шенген зоні протягом пів року Ви можете перебувати 90 днів (перебування по Шенгенській візі типу С та по біометричному паспорту сумуються),тому по біометричному паспорту Ви маєте можливість їхати ще на один місяць.

 12. ІРИНА says:

  Доброго дня, якщо відкрили Чеську візу на 3 місяці тип С, чи можна по закінченні її їхати по безвізу до Польщі просто в гості не на роботу?

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Ірино.
   Якщо Ви відбудете всі дні по візі,то ви не зможете виїхати в Польщу по безвізу. В Шенген зоні можна перебувати 90 днів протягом півроку. Перебування по Шенгенській візі типу С та по біометричному паспорту сумуються.

 13. Саша says:

  Доброго дня. В мене чеська віза з 06.07 до 03.10 на 90 днів. Але я в травні виїжджав до Польщі.
  Мені відраховувати ці дні, які я перебував в Польщі від терміну закінчення візи? Дякую

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Саша.
   Якщо Вам відкрили візу на 90 днів, то по факту вона вже є на 90 днів і відраховувати нічого не потрібно.
   Ви їздили в Польщу по біометрії чи по візі?

 14. Люба says:

  Доброго дня, у мене віза категорії С, чи можу я одразу по закінченю її дії, вїхати назад до Чехії по біометрії?
  Дякую

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Люба.
   Якщо Ви відбудете всі дні по візі, то ви не зможете виїхати в Чехію по безвізу. В Шенген зоні можна перебувати протягом пів року тільки 90 днів. Перебування по Шенгенській візі типу С та по біометричному паспорту сумуються.

 15. Мaryna says:

  Доброго вечора! Маю національну польську візу дійсну до 25.12.2019,але 29.11.2019 закінчується дозволена кількість днів. Чи можу я 29.11.2019 полетіти до Німеччини в гості до сестри на тиждень, а звідти уже повернутися в Україну? Чи це перевищить кількість днів? Не буде проблем пізніше при перетині кордону з Польщею? Дякую за відповідь!

  • Твоя країна says:

   Доброго дня, Марино. Ми рекомендуємо після закінчення 180 днів перебування в Польщі по візі повернутись до України та звідси вже летіти у Німеччину.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *