fbpx

Іноді трапляється, що громадянин не знає, як потрібно вираховувати коридор візи. Ця проблема з’являється після того, як людина використовувала всі дні перебування на території іншої країни. Та й що таке візовий коридор? Давайте заглибимося в цю тему детальніше.

Коридор – фактично «термін придатності». Протягом цього часу ви не можете перебувати в країні більше, ніж дозволено. Наприклад, ви оформили візу в шенгенській зоні з цифрами 90/180, розраховану на неодноразове відвідування. Це говорить про те, що поки вона діє, ви можете перебувати на її території не більше 90 днів. Таким чином, 180 днів – це загальний термін придатності візи (коридор), а 90 днів – це період, протягом якого вам дозволено перебувати в Шенгені.

Коридор буває двох різновидів: шенгенським( на даний час шенгенські візи відкриваються в Чехію) і національним(такі візи зараз видає Польща: D05a,D05b та D06) . Кожен з них має певні особливості.


Візовий коридор шенгенської візи

Відмінна риса шенгенської візи полягає в тому, що громадянин іншої держави має право перебувати в будь-якій країні, яка ратифікувала Шенгенську угоду, не більше 90 днів на кожні 180 днів. Таким чином, якщо ви оформили документ 90/360 або ж шенген на п’ять років, коридор становить 180 днів, з яких ви половину зможете перебувати на території держави.

Увага! Візовий коридор шенгенської візи починається з того часу, як ваша нога вперше стала на територію країни. Якщо ви відстежуєте час свого перебування в шенгенській зоні, і на протязі 180 днів (далі будемо говорити для простоти – півроку) ви вже пробули 90 днів, то відвідати країну ви не зможете. Якщо ж, наприклад, ви набрали 70 днів, то ще 20 можете ходити по вулицях країн Шенгену. Ці нові правила, запроваджені в 2013 році.

Якщо ви оформили нову візу, а термін попередньої ще не закінчився, то коридор і дозволений час перебування рахується в сумі.


Коридор національної візи

Національна віза – це та, термін якої складає 91 день та більше. Вона може тривати до року. Велика частина проблем з’являється при оформленні робочої національної візи. Постає питання, що робити, коли днів перебування вже не залишилося, але коридор зберігся. Ось цей випадок опишемо детальніше.

За національною візою для роботи за кордоном – коридор становить один рік з моменту, як людина вперше в’їхала в країну. Основне правило для робочої візи – не більш ніж шість місяців перебування на кожен рік. І це правило описує більшу частину випадків, які з’являються у людини, яка вирішила з’їздити в іншу країну.

Увага! Якщо Ви не використали всі дні перебування по національній робочій візі, то можна відкрити візу на залишок днів – шенгенську ( до 90 днів) або національну (91+ і так, можна просто повну 180-денну візу раніше,скориставшись невикористаними днями попередньої )


Як оминути візовий коридор (якщо потрібно терміново виїхати)

Його можна прибрати наступними способами:

 • Виготовлення нової національної візи з іншою метою перебування
 • Виготовлення будь якої шенгенської візи: гостьової, туристичної та інших (але тоді Ви маєте право лише перебувати на території іншої держави,але не працювати)
 • Виготовлення національної візи іншої країни (наприклад Литви)

Існує ще четвертий варіант – біометричний паспорт. Після завершення дії національної візи, Ви можете виїхати з шенгенської зони та знову в’їхати на 90 днів.

2 відгуки до “Візовий коридор: запитання – відповіді

 1. +380953911108

  Добрий день,в мене таке запитання якщо я зараз перебуваю закордоном на біометричному паспорті,і якщо закінчився срок біометрії на 3 місяці,чи після того можу я через тиждень два знову їхати за кордон на польській візі.?

  • Yourcountry

   Доброго дня! Так, за польською національною візою Ви можете знову виїхати до Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *