fbpx

До початку другого кварталу 2016 р в Чехії налічувалося близько 12 тис. вакансій. З кваліфікованого персоналу країна шукає інженерів-будівельників, електротехніків, механіків,електрики та зварювальники. Також затребувані медики (особливо медсестри), працівники ІТ-сфери.

Так скільки ж можна заробити на праці в Чехії? Скільки “чистими” та яку суму можна відкласти?

Робочий фабрики або виробництва може заробити від 900$, зварювальник з досвідом – від 1200 $. ” Найдорожчі ” вакансії у програмістів Чехії. Їм платять по $ 4-8 тис. Більш високооплачувані вакансії бувають вкрай рідко – це або головний інженер, або технічний директор підприємства.

Треба пам’ятати: для лікаря або програміста, а також інших висококваліфікованих спеціалістів, знадобиться базове ( і вище) знання чеської мови.

Середньостатистична зарплата чоловіків у Чехії складає 25 720 крон, дохід жінок – на 4 759 нижчий.

Витрати на харчування та проживання в середньому становлять 5000-5500 крон . На деяких вакансіях можливе безкоштовне проживання ( а це мінус 3500 крон ), на інших – додаткове харчування ( зазвичай обіди ).

Ставка податку у Чехії для працівника становить 19% від загального прибутку.

З вирахуванням податків та усіх додаткових витрат, українці можуть відкласти кошти від 800 $, а це, порівняно з заробітними платами в Україні – немаленька сума.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *