fbpx

Коридор в візі — це той час, який Ви повинні перебувати в Україні після приїзду з території інших країн. Коридор – фактично «термін придатності». Протягом цього часу ви не можете перебувати в країні більше, ніж дозволено. Наприклад, ви оформили візу в шенгенській зоні з цифрами 90/180, розраховану на неодноразове відвідування. Це говорить про те, що поки вона діє, ви можете перебувати на її території не більш трьох місяців або 90 днів. Таким чином, 180 днів – це загальний термін придатності візи (коридор), а 90 днів – це період, протягом якого вам дозволено перебувати в Шенгені.

Коридор буває двох різновидів: шенгенськими і національним. Кожен з них має власні риси.

Візовий коридор шенгенської візи

Відмінна риса шенгенської візи полягає в тому, що громадянин іншої держави має право проживати в будь-якій країні, яка ратифікувала Шенгенську угоду, не більше 90 днів на кожні 180 днів. Таким чином, якщо ви оформили документ 90/360 або ж шенген на п’ять років, коридор становить 180 днів, з яких ви половину зможете перебувати на території держави.

Увага! Візовий коридор шенгенської візи починається з того часу, як ваша нога вперше стала на територію країни. Якщо ви відстежуєте час свого перебування в шенгенській зоні, і на протязі 180 днів (далі будемо говорити для простоти – півроку) ви вже пробули 90 днів, то відвідати країну ви не зможете. Якщо ж, наприклад, ви набрали 70 днів, то ще 20 можете ходити по вулицях країн Шенгену. Ці нові правила, запроваджені в 2013 році.

Якщо ви оформили нову візу, а термін попередньої ще не закінчився, то коридор і дозволений час перебування рахується в сумі.

Коридор національної візи

Національна віза – це та, термін якої перевищує три місяці (місяць = 30 днів). Вона може тривати до року. Велика частина проблем з’являється при оформленні робочої національної візи. Постає питання, що робити, коли днів перебування вже не залишилося, але коридор зберігся. Ось цей випадок опишемо детальніше.

За національною візою для роботи за кордоном – коридор становить один рік з моменту, як людина вперше в’їхала в країну. Основне правило для робочої візи – не більш ніж шість місяців перебування на кожен рік. І це правило описує більшу частину випадків, які з’являються у людини, яка вирішила з’їздити в іншу країну.

Як анулювати візовий коридор

Його можна прибрати двома способами:

  • Запрошення від воєводи (якщо ми говоримо про Польщу) .
  • Перекривання шенгенською візою національної та навпаки (Для прикладу якщо у Вас була національна польська віза, то Ви можете відкрити чеську шенгенську робочу візу )
  • Гостьове запрошення.

Останній варіант поганий тим, що по ньому не можна офіційно працювати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *