fbpx

Так вже склалося, що бувають випадки, що відмовляють у візі. Причин для цього може бути багато, ми уже описували їх у попередніх статтях. Що ж робити у таких випадках? Ми постараємося дати відповідь на це питання.

Після відмови у візі варіантів дій всього два:

1. Якщо ви ще встигаєте заново подати документи, потрібно максимально швидко з’ясувати причину відмови і підготувати новий пакет. Для вирішення подібних проблем краще звернутися до фахівців. Можливо, ви надали неповну або непереконливу інформацію про мету поїздки. Або ж неправильно підготували будь-які інші папери. У такому випадку фахівці підкажуть, що потрібно виправити або доопрацювати.

2. Відмовитися від поїздки і максимально швидко звернутися до перевізників з метою повернення квитків. Чим більше залишається днів до відправлення, тим менше грошей ви можете втратити. Що потрібно зробити, щоб компанія повернула вам вартість квитків?

Що являє собою апеляція?

Письмове звернення у відповідне посольство або консульство, яке прийняло рішення про відмову. Лист бажано скласти англійською мовою або мовою посольства країни, у яке апеляція подається.

Особливих вимог до складання апеляції немає, вона може бути написана в простій вільній формі. Дуже часто апеляція може бути прийнятою поштою або факсом, тобто вам необов’язково бути особисто. Ваше звернення може бути подано протягом року після отримання відмови у візі. Але, як завжди, радимо уточнити порядок подання апеляції у конкретне посольство.

Основні моменти, які потрібно відобразити в апеляції:

  1. Ваше прізвище, ім’я, дата і місце народження, номер закордонного паспорта.
  2. Актуальну поштову та електронну адресу.
  3. Дата відмови.
  4. Необхідність Шенгенської візи і мета вашої поїздки.
  5. Прохання про перегляд поданого вами клопотання.
  6. Підпис і дата подання апеляції.

Що писати в апеляції? Пишіть про те, як мріяли провести відпустку в цій країні, як вам подобається кухня та культура країни. Переконуйте у вашій платоспроможності та тісному зв’язку з батьківщиною (у вас тут улюблені батьки, діти, друга половина). Зробіть акцент на вашій доброчесності: ніколи не притягувалися до кримінальної або цивільної відповідальності, не порушували закон (якщо їдете не в перший раз, то НІКОЛИ не порушували візовий режим) і не збираєтеся цього робити. Також можна пообіцяти після повернення з відпустки прийти в посольство для підтвердження дотримання візового режиму. В завершенні всього — ваше прохання проявити поблажливість до вашої персони і переглянути рішення про відмову у візі.

Як правило, до апеляції можна докладати додаткові документи, які можуть побічно вплинути на рішення посольства про видання візи. Наприклад, копії документів про володіння нерухомістю або факс від приймаючої сторони.

Відповідь на вашу апеляцію прийде через кілька тижнів. Якщо буде прийнято позитивне рішення про видачу візи, то ви отримаєте свій паспорт з довгоочікуваним штампом. Якщо відмовлять у візі повторно, то у відповіді посольства, швидше за все, будуть вказані причини відмови.

Якщо апеляція розглядається довго або ви не задоволені відповіддю посольства, можна записатися на прийом до посла або консула. На прийомі необхідно показати себе добропорядним громадянином і бути готовим до будь-яких каверзних питань. Але, відверто кажучи, якщо відмова у візі — не помилка співробітників посольства і у вас є серйозні правопорушення, то зустріч з консулом вам не допоможе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *