Міжнародний досвід, професійні зв’язки та перспективи – все це можна легко отримати після стажування в одній із країн світу. На хвилі євроінтеграції, українських студентів радо приймають на таке випробування і непогано за це платять. Сьогодні поговоримо про пошук таких стажувань та ризики, що супроводжують один із варіантів – самостійний пошук міжнародної практики.
По-перше,для того щоби потрапити на стажування за кордоном, вам варто почати займатися цією проблемою не менше ніж за півроку.
Основною вашою задачею є пошук місця майбутнього стажування. Існує, принаймні, три стійких варіанти пошуку стажування:
1.Інтернет. У всесвітній мережі можна знайти достатньо велику кількість сайтів, на яких зібрані пропозиції для стажування за різними спеціальностями, у різних країнах з різноманітними умовами праці й оплати – від безкоштовної роботи до досить високої (за нашими мірками) оплати вашої праці.
2. Знайомі та друзі, що уже проходять або проходили стажування з кордоном. Так, це хороший варіант. Але не ідеальний та доволі нервовий.Потрібно зважити на те, що усі документи, пошук доїзду та інші умовні перепони залишаються на Ваших плечах. Обов’язково попросіть співбесіду по skype з Вашим майбутнім роботодавцем!
3. Спеціалізовані агентства. існують десятки агентств, які надають допомогу в пошуку варіантів стажування для студентів і в подальшій підготовці документів. Звісно, ці послуги будуть платними, але можуть заощадити ваш час. Солідні агентства, як правило, займаються й варіантами оренди житла на період стажування, можуть сплатити харчування, проїзд у міському транспорті тощо. Стажер оплачує доїзд, поліс страховки на строк стажування, оформлення візи, а також власне послуги агентства або представництва.
Чи виправдані витрати на послуги компанії з пошуку роботи?
Вартість стажування за кордоном (роботи за фахом) зазвичай є значною. Іноді виникають сумніви, чи варто витрачатися настільки, щоб попрацювати за кордоном. Чи повернуться вкладені кошти? Однак всі суми цілком обгрунтовані. Звичайно, з нинішнім курсом іноземної валюти до гривні складається враження, що витрати аж надто великі.
Не порівнюйте з рівнем вітчизняних зарплат. Саме вони найчастіше спонукають кандидатів брати участь у стажуваннях за кордоном. Зіставте, які заробітні плати в країні, куди Ви маєте намір відправитися, і тоді стане зрозуміло, багато це чи ні.
Ціна стажування продиктована наступними витратами:
- підготовка документів для візи;
- проїзд;
- адміністративний внесок в приймаючій країні;
- іспит КЕТ (для деяких програм);
- вартість програми.
- постійна підтримка,коли Ви уже вирушили на стажування за кордон
Якщо з першими пунктами все зрозуміло, то чому обумовлена ціна програми? Це ті дії, які виконує компанія, щоб учасник безперешкодно вирушив за кордон, влаштувався на роботу і своєчасно повернувся додому.
Самостійний пошук – тільки для бувалих?
Існує багато неприємних історій, коли хтось знаходив вакансію в інтернеті, домовлявся безпосередньо з “роботодавцем”, висилав гроші за job offer … А після цього не міг знайти навіть контактів шахрая. Подібних історій, на жаль, трапляється дуже багато. Ще більше неприємно, коли людина виявляється обдуреною, прибувши в іншу країну.
Досвід свідчить, що навіть,для тих,хто уже бував за кордоном, у другий і третій раз в підготовці документів та пошуку роботи учасники віддають перевагу спеціалізованій фірмі. В такому випадку на це піде значно менше часу, будуть прийняті до уваги побажання, а також отримані гарантії, що Ви поїдете за кордон.