fbpx

Якщо Ви замислюєтеся про роботу за кордоном, і ще не вирішили куди краще вирушити на заробітки – у Польщу чи Чехію, то ми допоможемо Вам побачити усі плюси та мінуси праці та проживання у цих країнах.

Польща і Чехія схожі одна на іншу: тут всі умови для комфортного життя, близький менталітет, відносна близькість до України, обидві країни швидко розвиваються в економічному плані і є можливість добре заробити.

А тепер розберемо детальніше. Отож перше й найголовніше:

СКІЛЬКИ МОЖНА ЗАРОБИТИ

Можливо, в Польщі і нікому не світять величезні зарплати, але в порівнянні з іншими країнами ЄС, як Німеччина чи Франція, великою перевагою роботи тут є ,в більшості, офіційне працевлаштування, чого в Чехії домогтися набагато складніше ( адже мала кількість компаній посередників пропонує виготовлення робочих віз та легального працевлаштування).Зі знанням мови в обох країнах – можна розраховувати на підвищення зарплати або просування по кар’єрних сходинках. Разом з тим, не потрібно багато грошей витрачати на проживання,одяг (адже в основному це оплачує сам роботодавець) і харчування.

У Польщі в середньому різноробочі заробляють від 600 доларів на місяць, а в Чехії виходить близько 900 – 1100 доларів (Але зарпалати подані без вирахування на харчування).

Одним з найголовніших чинників,чому наші співвітчизники обирають роботу у Польщі – це сприятливе законодавство для українців. У сусідній країні можна працевлаштуватись офіційно по біометричному паспорту, що у Чехії – неможливо.

СТАВЛЕННЯ ПОЛЯКІВ І ЧЕХІВ ДО УКРАЇНЦІВ

Тут складно відповісти однозначно. Адже насправді трапляються різні ситуації, і різноманітний досвід отримують самі заробітчани. Багато діляться приємними спогадами і дружнім ставленням поляків і чехів до українців, які завжди підкажуть як куди-небудь пройти або допоможуть під час покупок в магазині. Якщо мова йде про мовний бар’єр, то він зникає вже приблизно за кілька місяців перебування в обох країнах.

В результаті, не можна однозначно відповісти на це питання, адже “скільки людей – стільки й думок”. Все залежить виключно від оточення, вашого характеру, світосприймання і ставлення до життя.

Основними відмінностями між країнами є те, що останнім часом,через політичні причини у Польщі змінюються настрої щодо заробітчан, а у Чехії,через розвиток економіки,виникає нестача робочих рук. На початку цього року Чехія збільшила кількість робочих віз та вакантних місць для українців.

ЦІНИ НА ПРОЖИВАННЯ І ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Ціни на продукти харчування в Польщі і Чехії приблизно однакові, в тому числі в кафе і ресторанах.

Польська кухня багато чим схожа на українську. Тому, можливо, вона і ближча українцям і ми їй надаємо перевагу. Звичайно, тут є свої національні страви, які деяким дуже подобаються, а інші не знаходять в цьому нічого особливого, наприклад: помідорний суп (пол. Zupa pomidorowa), журек (пол. Żurek) або бігос (пол. Bigos).

Що ж спільного в Польщі і Чехії, так це – вживання молочних продуктів у величезних кількостях. В обох країнах виробляється багато молочних виробів, саме тому в Чехії забороняють продавати польські продукти, обґрунтовуючи це низькою якістю останніх. Швидше за все, все це придумано в політичних або економічних цілях. Напевно, кожен з нас хоч коли-небудь купував польську “молочку” і знає, якої вона якості.

Звичайно ж, вирішити куди поїхати на роботу кожен повинен самостійно, зваживши всі недоліки і переваги.

Ми лише можемо запропонувати вакансії у обох країнах від нашої компанії і підтримати Вас на усіх етапах

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *