fbpx

Для деяких людей нелегальна робота за кордоном – єдиний варіант працевлаштування за кордоном. Причин може бути багато – відсутність часу на пошук офіційного роботодавця, професія працівника не затребувана в іншій країні і т.д. Нерідко таким людям доводиться трудитися в складних умовах і за невелику плату.

Отож потрібно пам’ятати про всі ризики пов’язані з нелегальним працевлаштуванням. Основними з них це є мала оплата праці, відсутність соціального захисту, а також можливість штрафів та депортації.

Українцям, які працюють у Євросоюзі нелегально, загрожує штраф та депортація з країни із забороною на в’їзд до ЄС на строк від одного до п’яти років.

‼️Зверніть увагу!

Кількість випадків депортації найближчим часом збільшуватиметься. Це обумовлено тим, що в країнах ЄС все жорсткіше відносяться до порушень, пов’язаних з нелегальним працевлаштуванням, а кількість українців, які їдуть працювати до країн Східної Європи, постійно зростає.

Однією з основних причин депортації є порушення візового режиму. Найчастіше порушенням стає перевищення максимально дозволеного терміну перебування за візою, або не цільове її використання. Наприклад, ви поїхали у Польщу по студентській, шопінг, культурній або репатріаційній візі і оформилися на роботу, також порушенням є, якщо віза робоча, але ви працюєте нелегально. Для покарання таких осіб обираються певні заходи: штраф або(і) візовий карантин – все залежить від рівня важкості конкретного порушення.

➡️Що таке візовий карантин?

Візовий карантин – це один із найпоширеніших видів покарань. Його приймають Посольства країн, які входять в Шенген зону і полягає він у відмові відкритті візи на певний період часу. Проте варто пам’ятати, що «візовий карантин» поширюється на всі країни. Тобто якщо ви порушили візовий режим у Польщі і вас покарали «візовим карантином» то відмову у візі ви отримаєте і від Іспанії, Італії, Швейцарії – від всіх країн учасниць Шенгенської угоди. Адже такі факти заносяться в базу даних SIS( Schengen Information System ), яка є доступною для всіх міграційних служб і посольств, із зазначенням всіх даних про порушника.

Тривалість візового карантину в середньому складає від 3 місяців до 5 років. Максимальні терміни отримують злісні порушники візового режиму, а також ті особи, які вчинили злочин на території Шенген зони. Найбільшим терміном є 10 років. Візовий карантин може застосовуватися у всіх типах порушення візового режиму.

➡️Коли накладають штрафи?

Ще одним із поширених типів покарань є штрафи. Їх розмір залежить від ступеню порушення та накладається безпосередньо на кордоні рішенням прикордонного візового офіцера. Найчастіше порушення, яке призводить до виписування штрафу є прострочення терміну візи і його розмір коливається від € 100 до € 4000.

📝Примітка. Якщо ви відкрили візу, але не здійснили поїздки, то це не є порушенням візового режиму. А тому ви можете сміло подавати документи на відкриття наступної

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *