fbpx

Робота для українських жінок представлена різноманітними вакансіями – це доглядальниці, покоївки, прибиральниці, швачки,касири супермаркетів та інше.

Жінки зайняті в основному в готельно-ресторанному бізнесі, догляді за дітьми, пристарілими чи просто займаються хатніми справами в якості гувернантки. Досить затребуваними видами робочої діяльності є сільськогосподарський сектор та допомога по дому. Вони прибирають в офісах, готелях, миють посуд, куховарять у закладах громадського харчування.

Також жінкам пропонують роботу на фабриках та заводах. Там потрібні пакувальниці, контролери якості, працівники,що працюють зі сканером, формують замовлення і тд. Так само, можливі польові роботи улітку.

Середня зарплата у жінок становить 800$. Працюють вони по 8-12 годин на добу, 5-6 днів на тиждень. Звичайно, ті хто працюють офіційно , за чеськими робочими візами, можуть сподіватися на більшу оплату праці та соціальне страхування.

У Чехії українки зі спеціалізаціями та знанням іноземної мови  можуть працювати в наступних напрямках (подані найпопулярніші ) :

– медицина (медсестри, акушерки, загальний лікар, стоматолог, педіатр і тд.);

– економіка та страхування;

– переклади, філологія,лінгвістика,копірайтинг

– ІТ

– інженерія

– інше

Українок в Чехії захоплюють не тільки хороші умови праці і не дуже складні процедури оформлення дозволу на роботу. Важливим фактором є мовна і культурна близькість народів. Чехія знаходиться не так вже далеко від України. Ціни на житло і продукти тут більш-менш доступні, а рівень життя – вище, ніж удома. Стабільне життя, хороша екологія, спокійний відпочинок і мінімум злочинності часто є вирішальними аргументами, які стимулюють українок шукати роботу в Чехії, а потім повертатися до рідних та близьких маючи за плечима хороший статок та досвід проживання в комфортній європейській країні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *