fbpx

Якщо ви хочете поїхати на роботу закордон з дитиною, треба бути готовим до ряду труднощів. Однією з труднощів є те, що запрошення на роботу роботодавець висилає на батьків, якщо дитина там не вписанa, то візу йому не відкриють. Можна звичайно попросити роботодавця виписати запрошення або дозвіл на роботу на вас з дитиною, але роботодавці не хочуть брати на себе відповідальність.

Отримати таке запрошення можливо, якщо у вас специфічна затребувана професія, наприклад, «друкар офсетного друку». Але і то, для початку потрібно себе зарекомендувати як «корисний і цінний співробітник».

Що можна зробити в такому випадку

Практика підказує такий вихід із ситуації … Нехай першим поїде один з членів сім’ї, батько або мати, без різниці, як буде зручніше. Пропрацювавши деякий час на підприємстві, відразу стане зрозуміло, як рухатися далі. Будучи на роботі 2-3 місяці вже можна сформувати думку про робоче місце, про країну і про роботодавця.

В цей же період з’являться відповіді на питання:

  • чи зможе сім’я працювати і приділяти час чаду;
  • де оселитися з дитям;
  • зробить роботодавець запрошення на другого члена сім’ї і дитини;
  • можливо, краще, щоб працював один член сім’ї;
  • чи є можливість влаштувати дитину в садок або школу і що для цього потрібно.

Якщо ж роботодавець готовий прийняти вас на роботу з малюком, то від роботодавця потрібно буде заяву на ім’я посла. В якому буде вказано, що роботодавець знає – ви їдете з дитиною, і він не заперечує проти цього.

Зверніть увагу!

Нагадуємо, що з 1 квітня 2018 року для того, щоб дитина поїхала за кордон, вона повинна мати свій паспорт. Цей паспорт діє чотири роки, тільки за ним дитина може виїжджати. Але можлива інша проблему: сім’я розходиться і, наприклад, мати не має можливості поїхати з дитиною на відпочинок. Ми мали багато випадків, коли той, хто не проживає з сім’єю, продавав нотаріально засвідчені дозволи тому, хто залишався з дитиною. Тепер у певних випадках цей дозвіл не потрібен.

Лише коли борг за аліменти перевищує 4 місяці, тоді подається справа до суду, сплачуються усі кошти і надається спеціальний дозвіл на виїзд дитини за кордон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *