fbpx

Ні для кого не є таємницею, що українські студенти можуть заробити немалі гроші, працюючи чи проходячи стажування за кордоном. Всього за 2-4 місяці студент повернеться не таким уже й бідним – із кількома тисячами у кишенях. Такі підробітки корисні не лише завдяки заробітку, а й покращенню рівня іноземних мов, знайомствам, а також професійному досвіду. Проте працювати доведеться наполегливо і багато.

Для тих, кого труднощі не лякають, ми підготували підбірку найпопулярніших способів заробітку за кордоном.

Агропромислова праця

Сезонна агропромислова праця у країнах Європи з кожним роком набирає все більшої популярності. Збирати яблука, полуницю, запаковувати продукцію в коробки й інші заняття, які не потребують конкретних умінь, є дуже привабливими для студентів. Тут навіть діє принцип конкуренції: більше збереш – більше заробиш.

Студенти мають змогу отримати безцінний досвід життя в чужій країні, дізнатися про її культуру та звичаї, завести корисні знайомства та підтягнути знання мови. Агростажування – дуже популярна програма нарівні з Work and Travel, SummerCamp і подібними, спрямованими на розширення світогляду та отримання міжнародного досвіду.

Аграрні роботи доступні в багатьох країнах: від Польщі до Фінляндії. Більша оплата у країнах із вищим рівнем життя та стабільнішою економікою.

Скільки можна заробити? Від 680 євро в місяць (залежно від країни).
Процес оформлення документів – один-два місяці.

На ферму в Данію

Young farmer posing in animal farm

Окрема сфера агропромислової праці, яка сьогодні для багатьох людей у світі є не просто роботою, а культовим хобі – фермерство.

Найкраще це простежується в Данії – країні з активним розвитком сільського господарства. Щороку туди відправляються понад 1000 українських студентів аграрних напрямів, з метою добре заробити й отримати досвід на сучасних фермах. Крім того, у них є чудова можливість відвідати культурні та історичні місця, вдосконалити іноземну мову, а також накопичити гроші.

Умови участі прості: знання англійської мови на розмовному рівні, відповідна спеціальність і наявність водійських прав. Праця в Данії знайдеться у сферах збору врожаю, вирощування різноманітних рослин і квітів, великої рогатої худоби, свинарства, вівчарства, птахівництва, рибної промисловості та ін. Робота оплачується високо.

Скільки можна заробити? Від 950 євро в місяць.
Процес оформлення документів – один-два місяці.

На роботу в Дубай

Сучасне місто, безліч багатоверхівок, пісок, вода і можливості для підробітку – усе це знайдете в Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати.

Українцям уже багато років пропонують працевлаштування в готельно-ресторанному бізнесі цієї країни, зокрема в Дубаї. Для цього необхідно знати англійську на розмовному рівні й мати мінімальний досвід в аналогічній сфері. Це дозволить працевлаштуватися в готелі, барі, клубі, різних закладах громадського харчування тощо.

Влаштуватися на роботу в ОАЕ можна через фірми-посередники в Україні. Проте, неможливо передбачити, як конкретно виглядатиме робота, і спрогнозувати умови праці, усе залежить від фірми, що відправляє, і роботодавця.

Скільки можна заробити? Від 350 доларів у місяць.
Процес оформлення документів – від трьох місяців

Кругосвітнє Work and Travel

Для участі у програмі необхідно сплатити організаційний внесок. Він та інші витрати на документацію обійдуться мінімум у дві тисячі доларів плюс кілька тисяч потрібно взяти зі собою. Така сума доволі велика для студента, тож з’явилися інші країни з дешевшими «тарифами», у яких діє та ж програма.

За таким же принципом (праці та подорожей) можна поїхати у Францію, Німеччину, Мексику, Аргентину і навіть у країни Південної Африки.

Можлива зайнятість у сфері готельно-ресторанного бізнесу, обслуговування, допоміжного персоналу, мінімальна зайнятість у офісах та в аграрному секторі. Можна навіть підшукати щось хоча б мінімально близьке до вашої спеціальності. Але шанси стати учасником цієї програми досить невисокі, оскільки діє строгий відбір учасників згідно вимог програми.

Скільки можна заробити? У США – від 1000 доларів у місяць. У Європі – від 800 до 1800 євро в місяць. У Мексиці – мінімум 400-800 мексиканських песо в тиждень (приблизно 120 – 300 доларів).
Процес оформлення документів – чотири-шість місяців.

Працюй і вчись

Ще один різновид програми міжнародного обміну, коли можна гроші заробити і ще й повчитися – Study and Work. Такі програми реалізовуються в Канаді, Австралії, Португалії та інших країнах.

Система працює так: спочатку ви освоюєте знання мови країни на курсах, а потім застосовуєте їх на практиці під час роботи у сфері обслуговування. За мовні курси вам доведеться заплатити, проте під час подальшої практики ви отримуватимете заробітну плату.

Скільки можна заробити? У Європі – від 1000 євро. В Австралії мінімальна заробітна плата становить від 9 австралійських доларів за годину. У Канаді – від 1000 доларів у місяць.
Процес оформлення документів – п’ять-шість місяців

Для когось робота за кордоном – це просто весела і незабутня пригода, а для когось – міцний фундамент для побудови успішної кар’єри. Можливостей є багато, і головне – всі вони цілком реальні і набагато ближчі, ніж вам здається, найважливіше – не упустити свій шанс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *