fbpx

Перший раз у Чехію можна приїхати по короткостроковій шенгенській візі чи по довгостроковій національній візі D, які видає Консульство Чехії у країні вашого проживання. Шенгенську візу отримують ті, кого цікавить короткий візит до Чехії з метою роботи,туризму, лікування, відвідування родичів / друзів і т.д. А ті, хто має намір проживати тут більш тривалий період (понад 90 днів), чи його ціль – іміграція в Чехію, оформляють для себе довгострокову візу. Підставою для її одержання є певна мета перебування: робота, підприємництво, навчання, возз’єднання сім’ї, перебування за Зеленою або Синьою картою.

За довгостроковою національною візою D можна перетнути кордон Чехії і знаходитися тут в терміни, вказані у візі. У ці ж терміни ви зможете відвідати і інші країни Шенгену, перебуваючи там до 90 днів протягом півріччя. Для подальшого легального знаходження в Чехії необхідно подати документи на продовження першої візи – максимально за 90 днів і мінімально за 14 днів до закінчення терміну її дії.

Заява на продовження подається до відповідного відділення імміграційної політики (ОАМП) МВС Чехії за місцем прописки. Умовою продовження є наявність тієї ж мети перебування і дотримання всіх інших необхідних вимог. При позитивному розгляді заяви ви отримаєте дозвіл на довгострокове перебування, т.зв. ТМП в Чехії (тимчасове місце проживання).

 • Дозвіл на ТМП – тимчасове проживання в Чехії

ТМП (ВНЖ) видається на термін дії дозвільних документів у залежності від мети перебування, але не більше ніж на 2 роки. У разі возз’єднання сім’ї з громадянином / громадянкою Чехії або з іноземцем / іноземкою, що проживають в Чехії на підставі дозволу на постійне проживання (ПМП), видається дозвіл на на тимчасове проживання (ТМП) строком на 5 років. Після закінчення терміну виданого вам дозволу на тимчасове проживання потрібно подати заяву на його продовження.

З 4 липня 2011 року при продовженні довгострокової візи D і ТМП в Чехії необхідно пройти процедуру здачі біометричних відомостей (знімається зображення особи і відбитки пальців). Підтвердження про отримання чи продовження ТМП раніше було у вигляді вклейки в паспорт, тепер же воно видається у вигляді пластикової картки з біометричними даними, отримати яку можна лише особисто і в зазначені терміни, після закінчення яких цей документ стає недійсним, і рішення про продовження анулюється.

Отримавши статус ТМП (ВНЖ) в Чехії, ви можете:

 1. – проживати на території Чехії, в’їжджати і виїжджати з неї в будь-який час;
 2. – займатися тут підприємництвом, працювати чи вчитися (в залежності від мети перебування);
 3. – купувати нерухомість в Чехії;
 4. – кформити іпотеку;
 5. – дати дітям безкоштовну освіту (чеською мовою);
 6. – отримувати медичну допомогу;
 7. – вільно переміщатися по країнах Шенгену.
 • Дозвіл на ПМП (ПМЖ) – постійне проживання   

Дозвіл на постійне проживання – ПМП в Чехії – можна отримати після 5 років перебування на підставі довгострокової візи та дозволу на тимчасове перебування (ТМП).

Отримавши статус ПМП в Чехії ви можете також:

 1. – працювати на рівних умовах з громадянами Чехії;
 2. – отримувати пенсію та інші соціальні пільги;
 3. – отримувати безкоштовну медичну допомогу (в разі неповнолітніх дітей і учнів денних відділень до 26 років).

Інфорамація з сайту vizaeuropa.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *