fbpx

В українців, які виїжджають на роботу за кордон, часто виникає багато проблем у зв’язку з тим, що вони не мають легального статусу. 

Працівник, який не оформлений офіційно живе в країні за туристичною візою, відкритою на короткий термін, після закінчення якого його в будь-який момент можуть депортувати в Україну, без права зворотного в’їзду протягом декількох років.

Тому нелегальні працівники часто стають заручниками свого становища, і недобросовісні роботодавці активно користуються цим, змушуючи працювати більше обумовленого, платять менше або взагалі не виплачують заробітну плату.

Таких працівників поселяють в погані умови по кілька людей в бараці, у них немає відпустки, а відповідно немає можливості поїхати додому, зовсім відсутні соціальні гарантії і медична страховка.

Офіційне працевлаштування за кордоном для українця несе на собі не тільки обов’язки, а й права. За офіційним контрактом працівник отримує робочу візу, яка дає право на перебування і роботу в країні. Також, такий контракт реєструється в державних органах, і по ньому виплачується офіційна зарплата.

Таким чином, працівник захищений не лише контрактом, але і державою. У випадку порушення обумовлених умов роботи: графіка, оплати понаднормових, зарплати, умов проживання, якщо таке було обумовлено, роботодавець матиме великі неприємності .

Легальний статус також передбачає і наявність медичного страхування (соціальна здраводня), яке може не тільки зберегти Ваше здоров’я, а й врятувати життя.

Варто також зауважити, що легальне перебування і наявність роботи часто є достатньою підставою для надання дозволу на проживання в країні, з перспективою отримання громадянства.

Тому, якщо у вас є бажання поїхати працювати за кордон, погоджуйтеся тільки на офіційний контракт. І вибирайте ту компанію з працевлаштування за кордоном, яка себе зарекомендувала і має державну ліцензію, інакше, можуть виникнути серйозні неприємності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *