fbpx

Рада Європейського Союзу хоче запровадити для українців спеціальний дозвіл для подорожей за кордон за безвізовим режимом. Коштуватиме він приблизно 7 євро, видача цього документу дозволить проводити попередню перевірку громадян третіх країн, які намагаються в’їхати в Шенгенську зону.

Як оформити дозвіл?

Для оформлення необхідно буде заздалегідь заповнити онлайн заяву-анкету

Надана інформація буде проходити автоматично перевірку по базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови в дозволі на проїзд. Якщо заборон та зауважень не виникне, дозвіл на в’їзд видаватиметься автоматично.

Суть процедури

Якщо виникнуть підозри або інформація потребує додаткового аналізу, то заявка буде оброблятися вручну компетентними органами. У будь-якому випадку, термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин.

Дозвіл дійсний три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта або іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки, в залежності від того, що станеться раніше. Однак його наявність не означає автоматичного права на в’їзд до країн Шенгену – остаточне рішення буде приймати прикордонник.

Запрацює схожа система в аеропортах і морських пунктах пропуску: перед посадкою на борт авіакомпанії і морські перевізники повинні перевірити наявність дійсного дозволу у осіб для яких вони передбачені.

Через три роки з початку роботи системи це зобов’язання також буде застосовуватися до міжнародних автобусних перевізників.

Для того, щоб нові правила вступили в силу, їх ще повинен підтримати Європейський парламент, а потім ще й Рада ЄС.

Інформацію взято з офіційного сайту ЄС, з яким Ви можете ознайомитись тут

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *