fbpx

Сьогодні ми спробуємо дізнатися якомога більше цікавої інформації про таємничу датську душу і довідатися якомога більше фактів.

 1. За свідченнями досліджень, проведених в Лестерському університеті Англії, данці – найщасливіші й найбезтурботніші люди в світі.
 2. Датчанки неодноразово визнавалися найстрункішими жінками в Європі.
 3. Данія входить в ТОП-5 країн Європи з найвищим рівнем зайнятості (>75%).
 4. Данія може похвалитися безкоштовною медициною: кожна людина має медичну страховку, яка оплачується державою; кожен може користуватися послугами “домашнього доктора”.
 5. Цікавий факт: на території Данії налічує 443 острови, однак придатними для життя є лише 76 островів.
 6. Ентузіасти підрахували, що кожен день жителі Копенгагена проїжджають 660 тис. км у метро.
 7. У 2012 Данія посіла 2 місце по номінальному ВВП на душу населення в Європі. Перше місце зайняв Люксембург. За паритетом купівельної спроможності (ПКС) Данія посіла 8-е місце в ЄС.
 8. Данія – батьківщина німецької культури. Франки, бургунди, юти і вікінги беруть свій початок в Данії, а також на деяких територіях Норвегії і Швеції.
 9. Данія займає друге місце в світі за величиною ставки ПДВ. Ставка знаходиться в межах 25%. Перше місце за цим показником займає Угорщина.
 10. Данія стала членом ЄС у 1973 році і членом НАТО в 1949 році.
 11. Hygge – датське слово, що означає “комфорт”. У наш час воно користується величезною популярністю, так як асоціюється із зимою. Молоде покоління часто говорить hyggeligt.
 12. Данія може похвалитися 14 Нобелівськими лауреатами (4 з літератури, 5 – з фізіології/медицини та 1 – Премія Миру).
 13. Данія обслуговує 12% світового обсягу морських вантажоперевезень. Країна є безумовним лідером в європейському регіоні.
 14. Улюблений транспортний засіб датчан – велосипед. У Копенгагені його можна взяти напрокат безкоштовно, а по країні – за помірну ціну.
 15. Більшість данців володіють однією або двома іноземними мовами. Найбільш популярною є англійська.
 16. Цікаво знати, що Різдво не є національним святом. Тим не менше, більшість данців святкують Різдво 24 грудня.
 17. Освіта в Данії надається безкоштовно на всіх етапах. Перший етап – 9 років середньої освіти. Державні витрати на освіту та професійну підготовку відповідає 7% ВВП країни і близько 13% від загального обсягу державних витрат.
 18. Датська випічка настільки хороша, що навколо неї утворилася своєрідна субкультура. Практично кожен датчанин розповість вам про свої улюблені булочки, тістечка, і де їх можна купити. Але незважаючи на пристрасть до солодкого, страждаючих повнотою не зустрінеш. Ймовірно, це завдяки культу здорового способу життя.
 19. Як правило робочий день датчан починається о 8 ранку, а закінчується о 16.00. Велика кількість магазинів працює до 17-18.00, тому продукти як правило закуповуються у вихідні на весь тиждень. Такий графік роботи магазинів обумовлений податками. Чим довше працює магазин, тим більше доведеться платити податків його власнику.
 20. Автобуси Данії мають цікаву особливість – вони можуть нахилятися вправо, тим самим полегшуючи посадку інвалідам і батькам з дітьми в колясках. Крім того, в автобусах є безкоштовний вай фай, для того, щоб до нього підключитися, потрібно ввести свій CPR – це такий ідентифікатор, вказавши номер якого залишатися анонімним вже не вийде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *